Plameny pohltily chatu i okolní stromy

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 9. 3. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

VSETÍN - V pátek v sedm hodin ráno byl vyhlášen poplach pro pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského kraje, kteří vyjeli do ulice Červenka ve Vsetíně k hlášenému požáru chaty v těsné blízkosti lesa.

Se sedmi cisternami přijeli hasiči k místu požáru, kde byla v plamenech chata o velikosti 10x10m a ohořelé okolní stromy. Hasiči ihned se čtyřmi proudy začali požár hasit. Museli však ještě hledat majitele chaty, který byl uvnitř zasaženého objektu.

Velitel zásahu si na místo požáru postupně povolal ještě další jednotky, proto byl krátce před osmou hodinou vyhlášen druhý stupeň poplachu.

V chatě bydleli celoročně manželé, kteří se požár sami snažili uhasit. Když se jim to však nedařilo a požár se šířil na další části chaty, přivolali teprve hasiče. Při požáru utrpěl zranění majitel chaty, který skončil s popáleninami v péči přivolaných záchranářů, kteří jej převezli do vsetínské nemocnice. Odsud byl popálený muž letecky transportován do nemocnice v Ostravě.

Po lokalizaci požáru hasiči ohořelé torzo chaty s pomocí trhacích háků strhli k zemi a dohašovali zbylá ohniska. Škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Na místo požáru přijel vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam