Mladí filmoví tvůrci se mohou zapojit do soutěže AntiFETfest

foto: město Valašské Kloboukyfoto: město Valašské Klobouky
foto: město Valašské Klobouky
Co se děje 11. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Drogy, šikanu, hrací automaty nebo podobná riziková chování rezonující mladou generací si mohou vzít na mušku mladí filmoví tvůrci, kteří se rozhodnou zapojit do soutěže AntiFETfest. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Regionální kolo vyhlašuje Městský žákovský parlament Valašské Klobouky se záštitou města Valašské Klobouky. Soutěžní desetiminutová videa mohou žáci a studenti předkládat do 29. března.

„Soutěž AntiFETfest má podtitul Jde to i jinak!, který má mladé povzbudit, aby se na rizikové a patologické chování podívali z jiného úhlu a aby se také sami v sobě rozhodli, že oni to chtějí v životě udělat ,jinak´. Svůj názor na drogové a jiné závislosti, rasismus, šikanu, stalking, hráčství nebo třeba i poruchy příjmu potravy pak mohou promítnout do krátkých filmů, z nichž nejlepší postoupí do celonárodního kola," sdělil Michal Filák, koordinátor Městského žákovského parlamentu Valašské Klobouky.

Vyhlášeny jsou kategorie pro žáky 2. stupně základní školy a pro středoškoláky. Soutěžit mohou jednotlivci i filmařské týmy o nejvýše pěti členech, a to tak z klobouckých, tak i z přespolních škol. Své příspěvky by měli spolu s přihláškou posílat referentce odboru investic a strategického rozvoje Haně Slabikové na e-mail slabikova@mu-vk.cz do 29. března. Zaslané filmy budou promítány na festivalovém dnu a nejzdařilejší snímky budou oceněny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam