Neznámí vandalové zdemolovali vybavení u cyklostezky podél řeky Dřevnice

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 12. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Neznámí vandalové řádili na cyklostezce v Otrokovicích podél řeky Dřevnice. Zničili zde nejméně čtyři odpadkové koše, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vandalové se na vybavení umístěné u cyklostezky zaměřili někdy během noci z 8. na 9. března. Město na jednání neznámého pachatele upozornil všímavý občan 9. března v ranních hodinách.

Odpadkové koše byly vylomené z podstavců a plechové odpadové nádoby byly navíc zdeformované. Naštěstí se koše dají opravit a nebudou se muset pořizovat nové. Pořízení jednoho kusu nového odpadkového koše stojí přibližně dva tisíce korun a je nutné připočíst také instalaci. „Ničení odpadkových košů a dalšího městského mobiliáře bohužel není výjimkou, ale pravidelně se opakujícím nešvarem," posteskl si jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Vandalové se tímto jednáním dopouští přestupku, za který jim u správního orgánu hrozí sankce až do výše 50 tisíc plus náhrada vzniklé škody. „V tomto případě se jedná o přestupek proti majetku, neboť pachatelé způsobili škodu na cizím majetku menší než pět tisíc korun," řekl zástupce velitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík. Zároveň vyzval veřejnost, že pokud obyvatelé uvidí, jak někdo ničí majetek, nechť neprodleně zavolají na bezplatnou telefonní linku 156 a toto jednání oznámí městské policii.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam