Ve dvou nemocnicích v kraji byl ukončen zákaz návštěv

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 12. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Počet lidí nakažených chřipkou či akutním respiračním onemocněním ve Zlínském kraji stále klesá. Na základě příznivých zpráv už od pondělka ukončí zákaz návštěv ve dvou krajských nemocnicích, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Na základě doporučení krajských hygieniků je od pondělka 12. března zrušen zákaz návštěv v Uherskohradišťské nemocnici a ve Vsetínské nemocnici. V Hradišťské nemocnici platil zákaz návštěv od 3. února, ve Vsetíně pak zákaz návštěv vyhlásili o dva dny později. "Zákaz návštěv v Krajské nemocnici T. Bati a v Kroměřížské nemocnici i nadále platí," doplnila Lipovská.

Podle posledních údajů krajských hygieniků činí celková nemocnost akutními respiračními onemocněními ve Zlínském kraji 1 703/100 000 obyvatel, z toho chřipkou je nemocných 258 lidí na 100 000 obyvatel. "Oproti předchozímu týdnu došlo k poklesu nemocnosti u akutních respiračních onemocnění o 3,6 % a u chřipek o 14 %. Zlínský kraj je stále ve fázi plošné epidemie, máme hlášeno pět závažných průběhů onemocnění chřipkou. Nejnižší počty nemocných akutními respiračními nákazami i chřipkou jsou v okrese Vsetín a Uherské Hradiště," řekla za krajskou hygienu Jana Hošková.

Nejvíce nemocných akutními respiračními nákazami je stále v okrese Zlín s hodnotou 1 901 nemocných na 100 000 obyvatel a v okrese Kroměříž, kde nemocnost činí 2 007 na 100 000 obyvatel.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam