DOPRAVNÍ INFORMACE: Startují práce na silnicích, některé cesty budou úplně uzavřeny

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 12. 3. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mrazy už definitivně skončily. Přestože se teploty, zejména v druhé polovině týdne, mohou v noci dostat i pod bod mrazu, přes den už se budou držet nad nulou. Vzhledem k jarním teplotám se už od tohoto týdne začnou znovu rozebíhat některé plánované rekonstrukce silnic. Je tak nutné počítat jak s dopravním omezením, tak také i s úplnými uzavírkami.

Podle týdenní předpovědi počasí, kterou vydal Český hydrometeorologický institut, se budou teploty v regionu do první poloviny týdne šplhat i nad patnáct stupňů. V druhé půlce týdne se mírně ochladí a denní maxima budou kolem šesti stupňů, navíc meteorologové nevylučují, že by ve vyšších polohách mohlo i sněžit. Podmínky pro lyžování by tak ještě nějakou dobu měly zůstat poměrně dobré. Lyžařská střediska v kraji jsou stále v provozu a hlásí i kolem 80 cm sněhu.

Teplé počasí nahrává silničářům, kteří mohou znovu pokračovat na rozestavěných stavbách, a nebo začít s novými. Už od dnešního dne je v plánu úplná uzavírka v průjezdním úseku ve Zlechově na Uherskohradišťsku. Objízdná trasa bude vedena přes Buchlovice. Stavební práce už se také rozeběhly i v Sulimově na Kroměřížsku, kde probíhá oprava silničního průtahu v obci. Provoz je veden pouze jedním jízdním pruhem a řízen semafory. Částečná uzavírka platí i ve Velkých Karlovicích směrem na Soláň na silnici II/481. Takřka tří kilometrový úsek je svedený pouze do jednoho pruhu a ve dvou místech dopravu řídí semafor. Pro těžké vozy nad 7,5 tun zde ale platí úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Bumbálku, Prostřední Bečvu, Hutisko-Solanec. Stále se pracuje i na dalších úsecích, například na rekonstrukci nadjezdu ve Vsetíně, který by měl být hotový do konce tohoto měsíce. Od příštího týdne se rozjedou i práce na dalších čtyřech úsecích, včetně silnice ve zlínské části Štípa, která bude zcela uzavřena.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam