Hradišťští policisté odkryli nelegální kšefty s pohonnými hmotami, zadrželi 11 lidí

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 13. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští policisté dopadli pachatele, kteří na Slovácku protizákonně kšeftovali s pohonnými hmotami. Na akci se podílelo více než 60 strážců zákona a výsledkem je 11 zadržených lidí, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Případem se policisté zabývají od roku 2014. Až do dnešních dnů se vyšetřovatelé snažili o rozpletení veškerých vazeb vztahujících se ke kauze. Cílem několika pachatelů bylo zpronevěřit a následně rozprodávat pohonné hmoty.

Během policejního zátahu skončilo v rukou policie 11 osob ve věku od 20 do 50 let. "Jedná se o čtyři ženy a sedm mužů. Policisté také provedli pět domovních prohlídek a sedm prohlídek jiných prostor. Při tom zajistili dvě vozidla, kterými byla páchána trestná činnost, a další důkazy pocházející z trestné činnosti," upřesnila policejní mluvčí.

Vyšetřovatelé sdělili jednomu muži obvinění z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a podílnictví, za což mu hrozí až osmileté vězení. Dále byly z podílnictví obviněny další tři osoby, kterým hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi a dvě ze zpronevěry, za což zákon ukládá až pět let. Na jednoho muže byl podán podnět na vzetí do vazby, což soud neakceptoval, neboť podezřelý s policií spolupracoval. Nyní jsou všichni obvinění stíháni na svobodě.

Vzniklá škoda je ve výši nejméně půl milionu korun. "V současné době stále probíhá vyšetřování tohoto případu, a není vyloučeno, že trestní stíhání se dotkne i dalších lidí," uzavřela Šabatová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam