Na tradiční Josefský jarmark dorazí přes 100 prodejců, nebude chybět ani cimbálovka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 13. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V pátek 16. a v sobotu 17. března se na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční Josefský jarmark. Jeho součástí bude nejen pestrá nabídka zboží, ale také bohatý doprovodný program, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Více než stovka prodejců a k tomu vystoupení cimbálové muziky Iršava, hudební skupiny Šajtar nebo skupiny Koridor spojené se křtem nového CD. To je jen část nabídky, kterou rožnovská radnice ve spolupráci s T klubem – kulturní agenturou připravila na tradiční Josefský jarmark. Masarykovo náměstí tak už na konci tohoto týdne ožije velkým jarmarečním ruchem.

„Slavnostní zahájení je připraveno na páteční desátou hodinu, kdy přítomné Rožnovany pozdraví starosta města Radim Holiš a také zástupce rožnovské farnosti, poté vystoupí se svým kulturním programem děti ze Základní školy Záhumení," řekla ředitelka T klubu – kulturní agentury (TKA) Lenka Vičarová.

Tím nejdůležitějším na jarmarku je ovšem nabídka jarmarečního zboží. „Množství prodejců po oba dny nabídne tradiční jarmareční zboží například s velikonoční tématikou, ale také keramiku, svíčky, kytice, květinové vazby, sýry, perníčky, výrobky ze dřeva, masné výrobky, množství občerstvení a mnoho dalšího," doplnil Pavel Jakubík z rožnovského TKA, který má na starosti produkci jarmarku.

Páteční program jarmarku ukončí koncert hudební skupiny Šajtar a také Josefská zábava se skupinou Koridor. V sobotu se v rámci programu představí cimbálová muzika souboru Troják a dechová hudba Bystřičanka, která letošní první jarmark na Masarykově náměstí uzavře.

Městská policie upozorňuje na částečné omezení provozu a parkování v době konání jarmarku. „Část Masarykova náměstí bude pod dobu jarmarku uzavřena pro veškerou dopravu. Zároveň po oba dny jarmarku platí schválená výjimka ze zákazu konzumace alkoholických nápojů, což znamená, že návštěvníci jarmarku starší 18 let můžou na Masarykově náměstí konzumovat alkoholické nápoje," dodal ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam