V souvislosti s rekonstrukcí Prioru bude vylepšeno i parkoviště pod ním

Nová podoba obchodního domu (Vizualizace: HP TRONIC)Nová podoba obchodního domu (Vizualizace: HP TRONIC)
Nová podoba obchodního domu (Vizualizace: HP TRONIC)
Co se děje 15. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V souvislosti s probíhající rekonstrukcí Obchodního domu započaly přípravné práce na obnově prostranství mezi Obchodním domem a Tržnicí. Tato v současnosti nevzhledná asfaltová plocha bude upravena tak, aby důstojně reagovala na proměny ve svém okolí, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Půjde o renovaci současného nevyhovujícího stavu, výraznou změnou bude především výměna povrchů a změna rozmístění parkovacích stání. Plocha bude i nadále využívána pro parkování, počet stání zůstane podobný jako dnes, místa však budou komfortnější. Zásadně se změní prostor pro chodce, který bude zřetelně vymezený a tím i bezpečnější. Bude také prodloužena cyklostezka podél budovy Tržnice a dojde k osázení stromů," konstatoval za radnici primátor Miroslav Adámek.

Plocha bude i nadále univerzálně využitelná také pro jiné účely, například v době festivalů a Barum rally. „Pokud půjde vše podle plánu, prostor začne sloužit obyvatelům města ještě v průběhu tohoto roku," doplnil Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Obnova prostranství probíhá ve spolupráci s investorem rekonstrukce a majitelem Obchodního domu. „Připravované zvelebení parkoviště jedině vítáme. Lepší a celkově hezčí prostředí určitě ocení nejen zákazníci obchodního domu, ale i kolemjdoucí a také návštěvníci doprovodných akcí, které chystáme. Věřím, že se díky všem investicím stane tato část města skutečně přitažlivým a atraktivním místem, které bude lákat k návštěvě všechny generace," uvedl Radovan Pilich, jednatel společnosti Prior.

Rekonstrukce Obchodního domu je aktuálně v plném proudu. Během podzimu a zimy se uskutečnily nutné bourací práce a současně práce na novém plášti budovy, kde byla původní nevzhledná okna nahrazena novými, která svými rozměry respektují původní vizi architekta Františka Lydie Gahury. S příchodem jarních měsíců začala výstavba nové jižní přístavby, poté již přijdou na řadu dokončovací práce a interiéry. „Pokračujeme podle původního časového harmonogramu. Stále platí, že otevření dvou spodních podlaží obchodní pasáže plánujeme na konec prázdnin," doplnil Radovan Pilich.

Největším nájemcem prostor v novém obchodním domě se po rekonstrukci stane zlínská společnost HP Tronic. Ta již dříve oznámila, že sem přesune sídlo a ve vyšších poschodích zřídí kanceláře pro čtyři stovky zaměstnanců. V další fázi pak v nejvyšších patrech připravuje i projekt wellness centra, zážitkové restaurace a hotelu, v němž zúročí mnohaleté zkušenosti z provozování Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. „Navíc jsme se rozhodli obsáhnout také část prostor obchodní pasáže, kde plánujeme atraktivní, ve Zlíně dosud ojedinělý gastronomický koncept v duchu zdravého životního stylu. V současné době už dáváme dohromady tým pracovníků a nadšenců do tohoto typu gastronomie. Koncept bychom již brzy chtěli představit veřejnosti," prozradil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla, který bude ředitelem a odborným garantem zlínského podniku.

Kromě toho se do obchodní pasáže vrátí i supermarket Billa, který měl v obchodním domě prodejnu již před rekonstrukcí, a nově přibudou další podniky a obchody, například DM drogerie či pivnice značky Budvar.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam