Lékařská knihovna zlínské nemocnice nabízí přes 17 tisíc svazků

Anatomický atlas (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Anatomický atlas (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Anatomický atlas (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 16. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Přes 17 tisíc svazků nabízí lékařská knihovna, která je součástí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Výjimečná je v kraji tím, že nabízí půjčování knih a časopisů nejen zdravotnickým pracovníkům a studentům, ale i široké veřejnosti, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Lidé si tak mohou v knihovně v areálu nemocnice krátit čas při čekání na své blízké, kteří přicházejí na vyšetření a podobně. „Kromě půjčování knih nebo časopisů nabízí lékařská knihovna také služby typu kopírování, přístup na internet nebo do různých databází,“ informovala Lipovská.

Knihovnu navštěvuje mnoho zájemců. „Využívá ji zhruba 1200 čtenářů. Ročně uskutečníme asi 25 tisíc výpůjček. Chodí k nám lékaři z nemocnice i soukromých praxí, studenti, lidé z různých institucí, ale také široká veřejnost,“ uvedl vedoucí lékařské knihovny Josef Šilhavík.

Dodal, že téměř každé zdravotnické zařízení má knihovnu, většinou ale slouží výhradně k jeho vnitřní potřebě. „My jako jediní v kraji poskytujeme služby všem. Odborníkům ve zdravotnictví, veřejnosti i dalším institucím,“ doplnil Šilhavík.

Nejstarším svazkem v knihovně je Anatomický atlas z roku 1919, opatřený historickým razidlem Baťova nemocnice ve Zlíně. Nejstarším aktivním čtenářem je profesor Jaroslav Rybka, známý internista, který letos oslaví 87 let. „A ještě máme jednu raritu, která moc nesouvisí s knížkami. Obrovský citroník starý přes sto let. Ten z pecičky citronu zasadila a vypěstovala babička mé předchůdkyně paní Šindlerové, která se o vzkvět této knihovny po všech stránkách velmi zasloužila,“ zdůraznil Šilhavík. Podrobnější informace o knihovně i s otevírací dobou mohou zájemci najít na webových stránkách nemocnice www.kntb.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam