Zlínský kraj dá letos na kulturní akce pět milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pět milionů korun dá letos Zlínský kraj na podporu kulturních akcí. Radní kraje schválili rozdělení poloviny částky na 61 akcí, řekla serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového odboru krajského úřadu.

Radní Zlínského kraje schválili, že se na na 61 akcí rozdělí 2 496 000 korun. Uskuteční se do konce srpna. „Během léta se pak rozdělí dotace na zbytek roku,“ informovala Mráčková.

V minulosti se dávalo peněz méně. „V letošním roce se nám podařilo zdvojnásobit objem dotací do tohoto programu, jehož cílem je estetická výchova dětí a mládeže, rozvoj amatérské a místní kultury a zájmové umělecké činnosti, podpora profesionální kultury, řemesel i rukodělné výroby,“ vyjmenoval radní zodpovědný za kulturu Miroslav Kašný.

U 48 konkrétních akcí stačí schválení radou, zbylých 13 pořádají obce nebo města a ze zákona to musí schválit i krajské zastupitelstvo. Minimální výše dotace na jeden projekt je 10 000 korun, maximální výše podpory je 70 000 korun.

Mezi schválenými akcemi je například Valašský špalíček 2018, Valašské křoví – postupová divadelní přehlídka, Dny zahrad a zámku Kroměříž, Divadelní festival Ludmily Cápkové Kroměříž, Chřibskokarpatské kolo Porty, Dny umění nevidomých na Moravě, 29. Festival FORFEST Czech Republic, Noc kostelů, Škola mladých odzemkářů, Národní přehlídka dětského verbuňku v Kunovicích a další.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam