Na Zlínsku výrazně stoupl počet nemocných chřipkou

Ilustrační foto (Foto: Pixabay.com)Ilustrační foto (Foto: Pixabay.com)
Ilustrační foto (Foto: Pixabay.com)
Co se děje 17. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji se v posledních sedmi dnech opět zvýšil počet nemocných chřipkou, a to o šest procent. Jen na Zlínsku zaznamenali hygienici zvýšení nemocnosti chřipkou o 28 procent, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Oproti minulému týdnu došlo podle hygieniků v rámci celého kraje k poklesu nemocnosti u akutních respiračních onemocnění o 7 %, ale u chřipek k nárůstu o 6 %. „Ve Zlínském kraji máme hlášeno devět závažných průběhů onemocnění chřipkou," doplnila za krajskou hygienu Vlasta Fojtíková. Nejvíce nemocných hlásí okresy Kroměříž a Zlín. Naopak podstatně lepší je situace na Vsetínsku a Uherskohradišťsku.

Z důvodu nadále přetrvávajících a narůstajících počtů onemocnění chřipkou v okresech Zlín a Kroměříž tak krajská hygiena stále ponechala v Kroměřížské nemocnici a v Krajské nemocnici T. Bati v platnosti zákaz návštěv. „My samozřejmě evidujeme výjimky, kdy se po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem daného oddělení může striktně zdravý člověk podívat za svým hospitalizovaným příbuzným," uvedl Jozef Macko, náměstek pro léčebně preventivní péči zlínské nemocnice a dodal, že by však mělo být v zájmu příbuzných, aby k již nemocnému hospitalizovanému člověku „nezanesli" další infekci nebo viry.

V Uherskohradišťské a Vsetínské nemocnici byl zákaz návštěv ukončen v pondělí 12. března.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam