Technické služby Zlín zainvestovaly do elektromobilů

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 17. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Vozový park Technických služeb Zlín rozšířily tři nové dodávky, pod jejichž kapotou není spalovací agregát, ale elektromotor. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Společnost pořízení elektrických užitkových vozů vnímá jako příspěvek ke zlepšení životního prostředí ve městě, jde ale také o významné úsporné opatření v řádech stovek tisíc korun.

„Nasazovány budou pro potřeby dispečinku, jako pohotovost pro opravy veřejného osvětlení či semaforů a poslouží také středisku stavební a zimní údržby," řekl k nákupu ředitel městské společnosti Jakub Černoch. Pro tyto účely jsou nyní v Technických službách Zlín využívány běžné osobní vozy.

„V rámci obnovy této části vozového parku jsme se rozhodli pro elektrické dodávky. Pořízení jednoho kusu vozu se díky dotaci podařilo srazit na zhruba 480 tisíc korun bez DPH. Stále jde sice o větší investici než do běžného osobního vozidla, ale nízké provozní náklady a příznivé servisní náklady znamenají, že během pětiletého provozu každá tato dodávka uspoří přes 140 tisíc korun. V součtu jsme tak na částce přes 400 tisíc korun," poznamenal náměstek primátora města Zlína Patrik Kamas, do jehož kompetence městská společnost patří.

Všechny tři vozy jsou v pětimístné konfiguraci, bonusem je větší nákladový prostor než u vozu běžně pro tyto účely pořizovaného. Možnosti pracovníků dispečinku a pohotovosti se tím rozšiřují. „Vozy mají navíc optimální provozní vlastnosti v městském režimu, kde se s nimi počítá především, a vykazují nulové emise. Chceme tím také demonstrovat, že ekologický přístup, pokud je dělán s rozumem, se vyplácí. Rozhodně nejde o náš poslední nákup tohoto typu vozidel, v rozšiřování parku elektromobilů chceme pokračovat nejen v Technických službách Zlín. Samotné město Zlín již jeden elektromobil nakoupilo a do půl roku koupí další," dodal náměstek primátora Bedřich Landsfeld, odpovědný v Radě města Zlína za životní prostředí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam