DOPRAVNÍ INFORMACE: Ve Štípě a Zlechově jsou zavřeny cesty

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 19. 3. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na silnicích se pomalu ale jistě znovu začíná pracovat. Na řadě úseků můžete narazit na omezení nebo úplné uzavírky. Jedna z nich už od dnešního dne platí i ve zlínské části Štípa. Další postupně přibydou. Veškeré práce se budou odvíjet od počasí, které zatím jarní nebude.

Jaro sice oficiálně začíná ve středu, zatím si ale na něj musíme počkat. Tento týden bude chladný, teploty se přes den budou držet jen slabě nad nulou, v noci může rtuť klesat i pod mínus deset stupňů. Vyloučeno není ani ojedinělé sněžení. Takový charakter počasí samozřejmě nahrává lyžařským střediskům. Řada z nich už sice ukončila svůj provoz, ale stále si můžete zajezdit například na Bílé, Mezivodí, Rališce, Razule, Soláni-Karolince, Trojáku, otevřený je také areál U Sachovy studánky, na Machůzkách či Kohútce. Víkendový provoz hlásí Skipark Gruň a Pustevny.

Během tohoto měsíce už se budou znovu rozebíhat práce na silnicích. Kromě rozestavěných úseků, které se budou dokončovat v tomto roce, k nim přibydou další. Jedním z nich je kilometrový úsek  silnice III/4915 ve Zlíně-Štípě, v Zámecké ulici. Během stavebních prací bude v rekonstruovaném úseku platit pro silniční provoz úplná uzavírka. Ta by měla začít platit dnešním dnem a potrvá až do konce září tohoto roku. Objízdná trasa je vedena ulicemi Nová cesta a Lešenská.

S dalším omezením musíte počítat i na silnici mezi Chvalčovem, rekreačním centrem Tesák až po křižovatku s místní komunikací směřující do Rajnochovic. Tam již od loňského roku probíhá rekonstrukce takřka devítikilometrového úseku. Do tohoto úseku platí zákaz vjezdu pro nákladní auta nad 7,5 tuny. Ty čeká objížďka v délce 37 kilometrů. Objízdná trasa je navržena ve směru křižovatka silnic II/437 a II/489, Lukov, Fryšták, Holešov, Bystřice pod Hostýnem. Těžká nákladní auta také neprojedou silnicí II/481 ve Velkých Karlovicích. I zde je čeká objížďka, a to přes Bumbálku, Prostřední Bečvu, Hutisko-Solanec. Ostatní vozy zde zdrží semafory.

Úplná uzavírka od dnešního dne platí ve Zlechově na Uherskohradišťsku na silnici III/05018. Objízdná trasa je vedena směrem na Buchlovice k silnici I/50. Od čtvrtku počítejte také s dopravním omezením v Hovězí na Vsetínsku, kde se bude opravovat silnice II/487. Provoz v tomto místě budou řídit semafory. Na ty narazíte i v Sulimově na Kroměřížsku, kde pokračují stavební práce na silnici III/36741.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam