Kraj uvolní statisíce na prevenci rizikového chování mládeže

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 20. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj se rozhodl výrazným způsobem podpořit projekty zaměřené na prevenci rizikového chování mládeže. Finanční podpory se dočkají školy i neziskovky, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Na projekty škol a školských zařízení uvolní krajský úřad částku 706 tisíc korun, dalších 762 tisíc poputuje do neziskových organizací, které se věnují dětem a mládeži mimo školskou strukturu.

„Od škol a školských zařízení jsme obdrželi celkem 23 žádostí na konkrétní projekty, z nichž bude podpořeno 16, které vyhověly stanoveným podmínkám. Peníze jsou určeny nejen školám krajským, ale i školám obecním, soukromým či církevním. Smyslem je vychovávat děti a mládež konkrétními zajímavými aktivitami k úctě a k respektu vůči druhým a samozřejmě také k sebeúctě," uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Dotace na jednotlivé projekty se pohybují v rozmezí od 20 do 50 tisíc a vztahují se například na osvědčené stmelovací a adaptační pobyty, na přednášky a iniciativy, které mají potenciál eliminovat různé formy šikany, zneužívání návykových látek, a naopak vedou vytváření zdravých vztahů mezi žáky a učiteli i mezi žáky navzájem.

Co se týká neziskovek, podpoří kraj celkem 11 organizací. „Dotace pro jednotlivé organizace se pohybují v rozmezí od 50 do 80 tisíc korun a jsou určeny pro neziskovky, které se dětem a mládeži na poli prevence dlouhodobě věnují. Konkrétně se jedná například o spolek R-Ego Slavičín, Diakonii Československé církve evangelické ve Vsetíně, společnost Domino Zlín, Salesiánský klub mládeže ve Fryštáku a ve Zlíně, Nadaci Jana Pivečky a další organizace," upřesnila radní pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.

Díky těmto dotacím bývají pořádány například sportovní soutěže pro děti a mládež, Nealkopátky v Salesiánském klubu mládeže ve Zlíně – Jižních Svazích, projekt Zabij nudu akcí v klubu organizovaný Oblastní charitou v Uherském Hradišti a další podobné akce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam