Majitelům aut nabouraných trolejbusem bude škoda nahrazena, ujistil šéf dopravního podniku

Foto: HZS ZK a Zlin.czFoto: HZS ZK a Zlin.cz
Foto: HZS ZK a Zlin.cz
Co se děje 21. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN, OTROKOVICE - Výše škody, kterou způsobil řidič trolejbusu v Otrokovicích, který naboural sedm zaparkovaných aut, zatím není vyčíslena. Majitelé vozů se ale bát nemusejí, veškeré způsobené škody budou podle ředitele Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Josefa Kocháně řádně nahrazeny, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

O nehodě kloubového trolejbusu na lince 2 už server Zlin.cz informoval v pondělí. Řidič při průjezdu Havlíčkovou ulicí v Otrokovicích vybočil ze své dráhy, zachytil a poškodil několik zaparkovaných automobilů a zůstal stát. Šofér trolejbusu skončil v nemocnici, nikdo z cestujících zranění neutrpěl.

Video

Za volantem seděl dlouholetý zkušený pracovník DSZO. "Do služby nastoupil v časných ranních hodinách po dvoudenním pracovním volnu. Měl řádně vykonány všechny předepsané zdravotní prohlídky i psychotesty, dle kterých byl plně způsobilý k řízení vozidel," poznamenal Cekota.

Příčiny dopravní nehody a rozsah vzniklých hmotných škod na vozidlech jsou stále předmětem vyšetřování Policie ČR a Drážní inspekce. „Cestujícím, kterým vznikly komplikace při jízdě trolejbusem v souvislosti s dopravní nehodou nebo v důsledku využívání objízdné trasy, stejně jako majitelům poškozených automobilů, se omlouváme. Všechny způsobené škody budou řádně nahrazeny," ujistil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam