Po Zlíně se projížděl v autě zfetovaný řidič bez papírů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 24. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Vězení a tučná pokuta hrozí šestadvacetiletému řidiči z Hradišťska, kterého ve Zlíně zastavili policisté. Ukázalo se, že za volant usedl pod vlivem pervitinu a s vysloveným zákazem řízení, navíc měl v autě drogy, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté muže zastavili v ulici Březnická, jel v osobním vozidle Honda Civic. "Nepředložil doklady, které by ho opravňovaly k řízení osobního vozidla; policisté zjistili, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel až do května letošního roku. Dechová zkouška u řidiče byla negativní, zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázala pozitivní hodnoty na amphetamin," podotkla Kozumplíková.

Řidič odmítl lékařské vyšetření, které by ukázalo přesné množství drogy kolující v době řízení jeho organismem. Přiznal, že je uživatelem pervitinu. Policisté měli podezření, že se ve vozidle nacházejí drogy, přivolali proto psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Policejní pes byl úspěšný, u dvaadvacetileté spolujezdkyně a zároveň majitelky vozidla našel dva sáčky se sušenou travní hmotou a v kapse bundy řidiče našel ampulku s bílým práškem. Veškeré nalezené předměty budou podrobeny kriminalistickému zkoumání.

Zlínští policisté muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. "Za odmítnutí lékařského vyšetření při podezření z řízení vozidla pod vlivem drog hrozí muži pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky. Případná právní kvalifikace ohledně držení drog bude stanovena až po výsledcích kriminalistického zkoumání," uzavřela policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam