Fanoušci Baníku Ostrava řádili ve Zlíně, skončili na policii

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 9. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Víkendový fotbalový zápas na stadionu Letná ve Zlíně, kde v rámci 1. ligy hrál místní FC Fastav Zlín s FC Baník Ostrava, přilákal téměř šest tisíc diváků. Několik fanoušků ostravského týmu skončilo v rukou policie, serveru Zlin.cz to oznámil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Do Zlína dorazilo kolem 1 500 fanoušků hostujícího týmu a před utkáním i po něm museli policisté proti několika z nich zasahovat. Dopustili se totiž přestupků proti veřejnému pořádku. Co přesně provedli, policisté specifikovat nechtěli. Na přímý dotaz serveru Zlin.cz pouze policejní mluvčí stručně odpověděl, že většina zadržených výtržníků odmítala uposlechnout výzev policistů.

"Před začátkem zápasu policisté zajistili dva fanoušky hostujícího týmu. Průběh utkání nebyl narušen zásadnějším incidentem. Odchod fanoušků po zápase již tak klidný nebyl. Na policejní služebně skončilo 11 fanoušků Baníku a opět se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku. Aby nedošlo ke konfliktům mezi odcházejícími početnými skupinami místních a hostujících fanoušků, uzavřeli policisté jednu z komunikací u stadionu. Při doprovodu fanoušků Baníku došlo i k omezení dopravy v centru Zlína," doplnil Malcharczik.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam