Firma taneco chce v holešovské zóně postavit závod na produkci potravin s využitím akvaponie

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 10. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě s firmou taneco, a. s., která chce ve Strategické průmyslové zóně Holešov vybudovat závod na produkci potravin, doporučila krajským zastupitelům Rada Zlínského kraje. Předmětem kupní smlouvy má být prodej pozemků o výměře 224 tisíc m2 za cenu 66,5 milionu korun, stanovenou znaleckým posudkem, serveru Zlin.cz to řekl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Firma chce na tomto pozemku postavit závod na výrobu a zpracování potravin využívající principy akvaponického chovu ryb a pěstování zeleniny. Jedná se o uzavřený systém s celoročně řízeným klimatem, fungujícím na principu vzájemné recirkulace zdrojů mezi rybami a rostlinami. Veškerá produkce prvovýroby ryb a zeleniny bude v rámci závodu zpracována do finálních potravinových produktů. Projekt má být realizován ve dvou etapách. Předpokládaná celková výše investice dosáhne téměř 2,5 miliardy korun. Vzniknout by zde mělo 378 nových pracovních míst," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zahájení stavebních prací se v první etapě předpokládá v roce 2020, uvedení do provozu v roce 2022. Zahájení druhé etapy výstavby je předpokládáno v roce 2023, uvedení do provozu koncem roku 2025.

Na základě uzavřené smlouvy o budoucí kupní smlouvě si bude moci společnost taneco a. s. začít vyřizovat příslušná povolení. V případě, že tato povolení nejpozději do dvou let získá, uzavře s ní Zlínský kraj následně kupní smlouvu. Podpis smlouvy bude standardně podmíněn poskytnutím souhlasu Ministerstva průmyslu a obchodu prostřednictvím agentury CzechInvest, z důvodu dotačních podmínek projektu Strategické průmyslové zóny Holešov.

Rada Zlínského kraje zároveň schválila záměr prodeje pozemku v holešovské zóně o výměře 12 310 m2 společnosti Suntel Steel, s.r.o. Ta zde v budoucnu hodlá vybudovat provozovnu zaměřenou na vývoj, výrobu a uskladnění ocelových konstrukcí pro telekomunikační společnosti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam