NEZAMĚSTNANOST: Nezaměstnaných ve Zlínském kraji opět ubylo

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 11. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Podíl nezaměstnaných lidí klesl ve Zlínském kraji v měsíci březnu na 3,09 %, což je pod celorepublikovým průměrem (3,5 %). Serveru Zlin.cz to za Úřad práce ČR ve Zlíně řekla Ivona Macůrková.

K 31. březnu evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka ve Zlíně celkem 12 982 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 964 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 5 235 lidí. V průběhu měsíce března bylo nově zaevidováno 1 656 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 64 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 269 lidí.

"Meziměsíční pokles byl zaznamenán ve všech okresech kraje. Nejvíce to bylo v okrese Uherské Hradiště (9,4 %), následoval okres Zlín (7,3 %), dále okres Vsetín (6,7 %) a nejméně klesla nezaměstnanost v okrese Kroměříž (4,2 %)," konstatovala Macůrková.

Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr vykázaly okresy Kroměříž (3,8 %) a Vsetín (3,7 %). Podíl nezaměstnaných osob pod úrovní republiky vykázal okres Uherské Hradiště (2,8 %) a okres Zlín (2,5 %).

Podíl nezaměstnaných žen klesl na hodnotu 2,9 %, podíl nezaměstnaných mužů klesl na 3,3 %.

Kraj evidoval k poslednímu březnu celkem 9 474 volných pracovních míst. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 1,4 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Kroměříž (2,3).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam