Odporný hyenismus: Zatímco v nemocnici umíral, zloději mu ukradli 80 tisíc

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Odporný případ lidského hyenismu vyšetřují otrokovičtí kriminalisté. Zjistili, že zatímco senior umíral v nemocnici, cizí zloději mu z platební karty odčerpali 80 tisíc korun, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na nechutnou zlodějnu přišla seniorova dcera. Její otec upadl před domem v Otrokovicích a záchranka ho odvezla do nemocnice. Po devíti dnech ale zemřel. Protože dcera v osobních věcech nenašla otcovu platební kartu, vydala se do banky ji pro jistotu zablokovat. Tam jí sdělili, že z otcova účtu v uplynulých devíti dnech, kdy byl v nemocnici, někdo vybral 80 tisíc korun. Senior měl na platební kartě uveden PIN kód, čímž zlodějům své okradení velmi usnadnil.

Výpisy z bank prokázaly, že se někdo za devět dnů celkem 24krát pokusil o výběr finančních prostředků z bankomatů různých bankovních institucí v Otrokovicích. Podařilo se mu to v osmi případech, další pokusy o výběr byly zablokovány. "Z některých kamerových záznamů bylo policistům jasné, kdo je zlodějem. Když si sedmačtyřicetiletého, jim dobře známého, muže předvolali, přiznal se k výběrům s tím, že ho oslovil neznámý muž s prosbou o výběr finančních prostředků z platební karty. Za každou vybranou částku v rozmezí od čtyř do 15 tisíc korun mu dal dva tisíce," podotkla Kozumplíková.

Kriminalisté obvinili sedmačtyřicetiletého recidivistu momentálně žijícího v Otrokovicích z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil zčásti ve spolupachatelství s prozatím neznámým mužem. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam