Obří rekonstrukce luhačovické kolonády je odložena. Kvůli procesním chybám

Luhačovická kolonáda (Foto: Lázně Luhačovice)Luhačovická kolonáda (Foto: Lázně Luhačovice)
Luhačovická kolonáda (Foto: Lázně Luhačovice)
Co se děje 13. 4. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

LUHAČOVICE -  Rozsáhlá rekonstrukce kolonády v Luhačovicích za stamiliony korun se musela odložit. Původně se s pracemi mělo začít už letos na jaře, ale teď to vypadá, že práce nezačnou dřív, jak na podzim, tedy po hlavní lázeňské sezoně. A i to není jisté.

Oprava kolonády včetně přilehlých budov měla začít už na přelomu března a dubna tohoto roku. Ale nic z toho se zatím neděje. A ani dít nebude. „Je to dáno tím, že výběrové řízení na zhotovitele této veřejné zakázky muselo být ze zákonných důvodů zrušeno. Procesní chybu způsobil smluvní partner, který výběrové řízení pro naši společnost zpracovával,“ vysvětlil generální ředitel společnosti Lázně Luhačovice a.s. Eduard Bláha.

Nové výběrové řízení by mělo být vyhlášené nejpozději do konce tohoto měsíce. A pokud půjde nyní vše podle plánu, mohlo by se začít pracovat na zvelebení centra lázní na podzim. Už od 25. června tohoto roku se však na kolonádě uzavřou místní obchůdky, a to kvůli opravám vnitřních prostor. „Otevřeny budou opět až po ukončení celkové rekonstrukce kolonády,“ doplnil generální ředitel. Luhačovická kolonáda slouží široké veřejnosti již po desetiletí. A za tu dobu se na ni podepsal zub času a některé opravy jsou tak už nevyhnutelné. Součástí plánované revitalizace kolonády, je i hala  Vincentka a navazující objekty. Počítá se také se zpřístupněním prostor, kam veřejnost doposud nemůže. Vybudovat by se měla naučná expozice ve druhém podlaží haly Vincentka a zpřístupněno má být nyní uzavřené pítko pramene Amandka.

Podle odhadů by se celková investice měla vyšplhat na zhruba 104 milionů korun, z toho takřka 98 milionů pokryjí evropské dotace, zbytek zaplatí sama společnost. Opravy kolonády by neměly přesáhnout rok.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam