O nejtvrdšího hasiče se utkají ve Velkém Ořechově

TFA Velký Ořechov 2013 (Foto: Martin Ryšavý)TFA Velký Ořechov 2013 (Foto: Martin Ryšavý)
TFA Velký Ořechov 2013 (Foto: Martin Ryšavý)
Co se děje 13. 4. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

VELKÝ OŘECHOV – Po pěti letech zažije Velký Ořechov na Zlínsku neobvyklou podívanou. Desítky hasičů z celé České republiky se zde utkají v disciplínách TFA- Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežije.

Jedná se o jednu z nejextrémnějších sportovních soutěží. „Je totiž nejvíce přiblížena reálnému zásahu. Probíhá ve výstroji, kterou hasiči běžně používají při zásazích, tedy v plném zásahovém obleku, včetně přilby a dýchacího přístroje,“ přiblížil jeden z pořadatelů Ondřej Jurák. Na všechny závodníky čeká náročná trať v podobě překonání dvoumetrové lezecké stěny, výstup do druhého patra s hadicemi, výstup na žebřík a vytažení dvacetikilového závaží a další. To vše v plné zbroji. Někteří hasiči si tak doslova sáhnou až na dno svých sil.

O napínavou atmosféru tak nebude nouze. „Před pěti lety, kdy se u nás závod konal naposledy, se závodu zúčastnilo 52 závodníků z celé České republiky, kteří zastupovali jak sbory dobrovolných hasičů, tak hasičské záchranné sbory nebo sportovní kluby. V letošním očekáváme stejné zastoupení, jelikož je tenhle závod vyhlášený a velmi oblíbený nejenom mezi soutěžícími, ale i návštěvníky, pro které je to něco neobvyklého,“ poznamenal Jurák s tím, že kdo chce vidět tuto neobvyklou, ale náročnou show, neměl by určitě v neděli ve Velkém Ořechově chybět. Závody startují úderem 11.00 na víceúčelovém hřišti před požární zbrojnicí.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam