Zlínský kraj dá do podpory velkých kulturních akcí další miliony

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili formou individuálních dotací podporu pro devět významných kulturních projektů, a to v celkové výši 930 tisíc korun. Dalších pět akcí ve výši 4,5 milionu korun doporučuje Rada ke schválení Zastupitelstvu, které bude zasedat 23. dubna, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

„Rozhodnutím Rady jsme podpořili například 25. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 2018, a to jeho regionální ozvěny Zlín a Vsetín, Jízdu králů ve Vlčnově, Mezinárodní festival slovenského folkloru v České republice Jánošíkův dukát, Akademii Václava Hudečka, respektive pořádání houslových kurzů pro začínající talentované hudebníky, 25. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto a další tradiční a vyhlášené akce," informoval radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Mezi projekty, které získají podporu, pokud pro ně zvedne ruku také zastupitelstvo, patří Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, Letní filmová škola v Uherském Hradišti či Jízda králů v Kunovicích, která je zapsaná na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam