Kraj ocení nejlepší knihovny i knihovníky

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 15. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně i v letošním roce ocení práci veřejných knihoven v regionu. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

„Zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven či odborná veřejnost mohou podávat nominace do 31. května 2018," informoval krajský radní pro kulturu Miroslav Kašný. Slavnostní vyhlášení těch nejlepších se uskuteční v návaznosti na Týden knihoven na podzim 2018.

Jak uvedla ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně Zdeňka Friedlová, komise složená ze zástupců kraje, krajské knihovny a knihoven pověřených výkonem regionálních funkcí vybere čtyři veřejné knihovny (jednu z každého okresu), které získají finanční dar, a dále pak i čtyři osoby – knihovníky, pro něž bude přichystáno zvláštní uznání.

Knihovny budou hodnoceny podle počtu svých uživatelů, výpůjček, uspořádaných kulturních a vzdělávacích akcí, tedy podle statistických dat. Ale kromě toho je pro ocenění velmi důležitý i vzhled a vybavení interiérů, péče o knihovní fondy a mimořádná činnost nad rámec běžných povinností.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam