Vizovice nabídnou Festival turistických amatérských filmů a fotografií

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Frolová Irena

VIZOVICE – Od pátku 20. do neděle 22. dubna zažijí Zlín a Vizovice už šestý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a fotografií. Serveru Zlin.cz to sdělil organizátor akce Miroslav Vítek.

Účastníci uvidí amatérské videofilmy z cest dvou turistů sourozenců, studentů z cest po přírodních parcích USA, Poslední puchýř v Bučovicích a řadu filmů z výprav turistických odborů z celé České republiky po vlasti i okolí. "V rámci festivalu si vyjedeme do skanzenu v Modré, Velehrad, hrad Buchlov a hrad Cimburk. Opět proběhne seminář fotografování a filmování," upozornil hlavní organizátor festivalu Miroslav Vítek.

V rámci festivalu probíhá ve výstavní síni radnice města Zlín výstava fotografií na téma 100 let ČR, 130 let Klubu českých turistů (KČT) a 120 let železnice Otrokovice - Vizovice.

V pátek 20. dubna začne program v kině Domu kultury v 10 hodin a potrvá do 12.00. Návštěvníci uvidí tři krátké filmy ze zájezdů ZŠ Vizovice s KČT, patnáctiminutový film vysokoškolských studentů - turistů z Vizovic na cestách po národních přírodních rezervacích USA a krátký film – Ferraty. Poté bude beseda s dobrodruhem a znalcem africké přírody Richardem Jaroňkem o nejnovějších zážitcích z Afriky.

"V pátek odpoledne proběhne individuální program ve Zlíně – doporučujeme návštěvu Muzea jihovýchodní Moravy, expozice Tomáše Bati, inženýrů Hanzelky a Zikmunda, případně vyhlídku z budovy č. 21 (zlínského mrakodrapu). V pátek navštivte výstavu 100 let republiky, 130 let KČT a 120 let dráhy Otrokovice – Vizovice na Magistrátu města Zlína," vzkázal Vítek.

V 18 hodin nabídne kino ve Vizovicích dokumentární filmovou symfonii Hora o vztahu člověka a hor, která uhranula diváky i kritiky po celém světě.

V sobotu 21. dubna se bude od 9.30 v multikině Golden Apple Cinema konat hlavní program festivalu - promítání festivalových filmů a předání cen autorům. Po 13. hodině se účastníci přesunou opět do Vizovic, do DistilleryLandu Rudolfa Jelínka, kde v 15 hodin v zasedací a konzultační místnosti proběhne seminář fotografování a filmování s praktickou ukázkou dokumentace interiéru muzea slivovice. Po 18. hodině se ale vrátí opět do Zlína, kde je připraveno od 19 hodin v Zelenáčově šopě tradiční hodnocení s autory a organizátory festivalu.

V neděli 22. dubna se pak bude konat společná výprava do archeoskanzenu v Modré, na Velehrad, na hrad Buchlov a ke kapli Sv. Barborka a nakonec na Cimburk.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam