Žáci z otrokovických základních škol vydělali běháním desítky tisíc korun pro Afriku

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE - Letos poprvé se v Otrokovicích uskutečnila charitativní akce Běh pro Gambii. Jejím smyslem bylo získat finanční prostředky na vzdělávání dětí v africké Gambii. O akci informoval server Zlin.cz jeden z jejích organizátorů Vlastimil Bukovjan.

Běh se uskutečnil ve čtvrtek 12. dubna 2018 od 17 hodin v okolí Sportovního areálu Baťov. Zúčastnilo se ho 87 běžců z řad dětí a pedagogů otrokovických základních škol. Do akce se zapojily ZŠ T.G.M., ZŠ Mánesova a ZŠ Trávníky.

Princip běhu spočívá v tom, že každý účastník si našel svého sponzora, který běžci přislíbil libovolnou částku za každé uběhnuté přibližně kilometrové kolo. Ve většině případů se jednalo o rodinného příslušníka nebo kamaráda.

"Všichni účastníci podali nádherný sportovní výkon a největší borci uběhli i více než 10 kol. Celkový počet uběhnutých okruhů byl 515, což je při dané délce kola úctyhodných téměř 515 km a celková vyběhaná částka potom dosáhla 32.221 korun," přiblížil výsledek Bukovjan.

Získané finance budou v nejbližších dnech předány na realizaci záměru společnosti Kola pro Afriku, který podporuje gambijské děti na jejich cestě ke vzdělání. Udržitelným dopravním prostředkem je v této africké zemi, zvláště pro cestu dětí do školy, jízdní kolo. Děti, bydlící poblíž školy, mohou docházet do vyučování každý den pěšky. Některé děti v Gambii však chodí do školy na dlouhé vzdálenosti a jiné děti, bydlící příliš daleko od školy, tam nemohou vůbec. Projekt Kola pro Afriku ve spojení s akcí Běh pro Gambii může dětem přinést kola pro jejich cestu do školy. Vzdělání v chudých zemích je branou k možnostem mít v budoucnu práci a obživu.

Velké poděkování a vděk za podporu přímo na místě vyjádřil všem zúčastněným osobně i ředitel organizace Kola pro Afriku, pan Roman Posolda.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam