DOPRAVNÍ INFORMACE: Začíná se s opravami sesuvu ve Valašské Bystřici, uzavřen je také most u Karolinky

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od dnešního dne už neprojedete po mostě ve Stanovnici, která je součástí Karolinky na Vsetínsku. Původní most půjde k zemi a na jeho místě bude stát zcela nový. Po dobu stavebních prací, které potrvají až do konce září, bude tak tato cesta kompletně uzavřena. A to není zdaleka jediný úsek ve Zlínském kraji.

Pokud budete mířit na Karolinku, konkrétně do její místní části Stanovnice, počítejte se zdržením. Kvůli demolici starého mostu a výstavbě nového, bude doprava vedena po objízdných trasách a řízena semafory. Podle předběžných odhadů by stavební práce v tomto místě měly trvat až do konce září.

V tomto týdnu se také začne s opravami silnice v Těšánkách na Kroměřížsku. Silničáři zde provedou kompletní obnovu obrusné a ložné vrstvy, obnovu silničního příkopu, dojde také k úpravě dvou zastávkových pruhů osobní linkové dopravy a odvodnění povrchu vozovky. Součástí této rekonstrukce bude také vybudování nového mostu, který je na začátku obce ve směru od Zdounek. Po dobu stavebních prací bude doprava svedena do jednoho pruhu a řídit ji budou semafory. Omezení by mělo platit až do konce října tohoto roku.

A dnešním dnem také začínají práce na odstranění sesuvu půdy ve Valašské Bystřici. Firma zde upraví úsek silnice o délce 43 metrů a během realizace stavby bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena kyvadlově pomocí světelné signalizace.

Nadále trvá uzavírka ve Zlechově na Uherskohradišťsku, kdy je nutné využít objížďku přes Buchlovice. Stejně tak je uzavřena ulice Zámecká ve zlínské části Štípa, kde se dělá kompletně nová vozovka. Objížďka vede přes Novou cestu a Lešenskou. Auta mířící na Rymice na Kroměřížsku, musejí využít objížďku přes Količín, Všetuly a Holešov, nákladní vozy s hmotností vyšší než 6 tun musejí jet přes Němčice, Hulín a Holešov.

Pouze v jednom jízdním pruhu projedete také u Hovězí na Vsetínsku. Úsek dlouhý zhruba kilometr a půl je řízený semafory. Stejně tak platí omezení i v Sulimově na Kroměřížsku. I zde probíhá rozsáhlá rekonstrukce silnice, která potrvá až do konce srpna. Dopravu tady také řídí semafory.

Kamiony a auta s hmotností vyšší než 7,5 tuny se nedostanou přes Velké Kralovice na Soláň a musejí využít objížďku přes Bumbálku, Prostřední Bečvu, Hutisko-Solanec. Pro ostatní vozy je doprava svedena do jednoho pruhu a řídí ji semafory. Na těžké vozy s hmotností nad 7,5 tuny čeká uzavírka mezi Chvalčovem, rekreačním centrem Tesák až po křižovatku s místní komunikací směřující do Rajnochovic. Pro ně platí objízdná trasa v délce 37 kilometrů, která je vedena přes obce Držková, Lukov, Fryšták, Holešov, Bystřice pod Hostýnem.

Dopravní omezení nadále trvá i ve Vsetíně na nadjezdu, kde je uzavřena celá jeho polovina a doprava je vedena pouze v jednom pruhu pro každý směr jízdy.

V dalším týdnu se začne s plánovanou velkou rekonstrukcí silnice, která vede mezi Vršavou a Jižními Svahy. Kromě těchto plánovaných dopravních omezení by také měli řidiči počítat s tím, že mohou narazit na silničáře, kteří opravují výtluky po zimním období.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam