Soutěž podnikatelských záměrů Můj první milion spěje do finále

Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.mujprvnimilion.cz)
Co se děje 16. 4. 2018 | Autor: Redakce

ZLÍN - Jak budou vypadat pomyslné stupně vítězů ve dvou kategoriích? Kdo získá ceny v celkové hodnotě 300 000 korun? Jaké zajímavé, ale hlavně životaschopné podnikatelské plány, se zrodili v hlavách mladých lidí ze Zlínského kraje? Na tyto otázky dá odpověď slavnostní vyhlášení soutěže Můj první milion, které se uskuteční tento čtvrtek 19. dubna od 18.00 v budově 23 v továrním areálu ve Zlíně.

Soutěž Můj první milion se letos koná již pojedenácté, do aktuálního ročníku se přihlásila skoro stovka soutěžících. Rozděleni jsou do dvou kategorií – jednou z nich jsou studenti vysokých škol a veřejnost, druhou pak tvoří středoškoláci. „Záměry posuzuje odborná porota, která dává soutěžícím velmi cennou zpětnou vazbu a posouvá tak jejich plány blíže směrem k realizaci. Součástí soutěže jsou i workshopy věnující se tématům důležitým pro start podnikání a další vzdělávací aktivity,“ říká manažerka soutěže Olesja Lancevská z pořádajícího Technologického inovačního centra Zlín.

Kdo nakonec zvítězí, bude jisté ve čtvrtek, kdy se koná slavnostní vyhlášení. Tam padnou i jména vítězů v obou kategoriích, navíc bude uděleno ocenění pro Nejaktivnějšího pedagoga a Nejaktivnější střední školu. Také se uskuteční předání speciálních cen od partnerů soutěže – připraveny jsou finanční a věcné ceny v hodnotě 300 000 Kč.

Letos se pořadatelům sešlo celkem 55 záměrů, za nimiž stojí 92 soutěžících. Všechny přihlášené záměry hodnotila odborná porota, která vybrala ty, jež postupují do finálového, druhého kola. Z něho pak vzešli či vzejdou medailisté. Smyslem soutěže ovšem není jen samotné klání a ocenění těch nejlepších. Cílem je i vzdělávat budoucí podnikatele, zvýšit zájem o problematiku podnikání a zakládání firem či zlepšení povědomí o nástrojích podpory začínajících podnikatelů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam