Zlín se v souvislosti s výročím vzniku Československa zapojí do unikátního projektu

Projekt se uskuteční v areálu brněnského výstaviště (Foto: MěÚ Zlín)Projekt se uskuteční v areálu brněnského výstaviště (Foto: MěÚ Zlín)
Projekt se uskuteční v areálu brněnského výstaviště (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 17. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlín se zapojí do unikátního projektu Re:publika 1918 – 2018. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se letos uskuteční řada zajímavých připomínkových akcí. Jednou z nich je projekt Re:publika 1918 – 2018. Jedná se o soubor výstav, projektů, akcí a setkání s ambicí vytvořit nejrozsáhlejší a nejkomplexnější festival, který bude významem odpovídat důležitosti stoleté existence naší republiky. Projekt se uskuteční v areálu brněnského výstaviště v termínu od 26. května do 17. června.

„Záměrem je nabídnout jedinečný program plný zážitků a aktivit. Nebudou chybět speciality jako spanilá jízda veteránů či prvorepublikový ples. Ožijí slavná sportovní vítězství nebo české vědecké vynálezy, které dobyly svět," naznačil Petr Vokřál, primátor pořádajícího města Brna, který s žádostí o zapojení do projektu oslovil svého zlínského kolegu Miroslava Adámka.

„S účastí na tomto projektu jsme hned souhlasili. Brno je blízko a věříme, že řada Zlíňanů se na projekt pojede podívat. A těšíme se také na návštěvu Brňanů u nás, na našich akcích věnovaných století republiky, nebo na jiných, které u nás pořádáme," prohlásil Miroslav Adámek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam