Zlínská konference přitáhne do města chemiky a plastikáře

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 17. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN -  Ve Zlíně se v tomto týdnu uskuteční konference Plastko, kterou pravidelně pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Malý z tiskového oddělení školy.

Prezentace výsledků výzkumu a vývoje či výstupů inovačních projektů a zhodnocení trendů v oblasti chemie a plastikářského průmyslu. To jsou hlavní cíle konference Plastko 2018, která se bude konat ve dnech 18. – 19. dubna v Academia Centru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Konferenci Plastko pořádá pravidelně každé dva roky zlínská univerzita. Historicky se jedná o jednu z nejstarších akcí pořádané univerzitou. "Během dvou dnů se uskuteční celá řada přednášek představující novinky a trendy plastikářského sektoru. Hlavním cílem letošního ročníku je ukázat praktické výstupy spolupráce mezi vědeckou a komerční sférou v oblasti plniv a modifikátorů, bioplastů, recyklace, testovacích a výrobních zařízení. Veškeré příspěvky prezentované na konferenci budou vydány ve formě elektronického sborníku," upřesnila PR manažerka Petra Svěráková.

Garantem konference, která je určena pro odborníky z podniků, klastrů a výzkumných organizací zabývajících se zpracováním plastů a polymerní chemií, je rektor zlínské univerzity Petr Sáha.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam