Na Holešovské Regatě vystoupí Chinaski, Mirai i David Koller

Chinaski (Foto: www.chinaski.cz)Chinaski (Foto: www.chinaski.cz)
Chinaski (Foto: www.chinaski.cz)
Kultura 18. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Už za dva měsíce se v Holešově uskuteční tradiční rodinný festival Holešovská Regata. I tentokrát se návštěvníci mohou těšit na řadu zvučných jmen z hudební branže i oblíbenou soutěž v přejezdu vodní lávky či přehlídku netradičních plavidel. Serveru Zlin.cz to za pořádající Agenturu Velryba řekla Petra Svěráková.

V pořadí 8. ročník Holešovské Regaty se uskuteční ve dnech 22. a 23. června, tradičně v kulisách zámku Holešov a jeho přilehlých zahrad. Na hlavním pódiu, přímo před zámkem, se během dvou dnů vystřídají opravdu hvězdná jména: Chinaski, Mirai, Lenny, David Koller s kapelou, MIG 21, legendární BSP (tedy trio Baláž, Střihavka, Pavlíček), dále například Polemic, Milan Peroutka s kapelou Perutě a další interpreti a kapely.

Minulé tři ročníky byly dvoudenní, nejinak tomu bude také tentokrát. „Od čtvrtého ročníku, kdy jsme náš festival poprvé rozšířili na dvoudenní, vnímáme neustále vzrůstající počet diváků, kteří přijedou do Holešova na celý víkend. Rádi kromě festivalu navštíví i památky a další turistické cíle ve městě i v okolí. Proto chceme formát dvoudenní akce zachovat i pro další ročníky," uvedl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Během poslechu hudby se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program. Vedle tradiční soutěže v přejezdu vodní lávky a soutěžní přehlídky netradičních plavidel připravili pořadatelé pro návštěvníky zajímavost v podobě historického vojenského ležení napoleonských vojsk. „Chceme tak hravou formou připomenout historii, která prošla i okolím Holešova," prozradil Michal Žáček.

Na zámeckých loukách v areálu festivalu se také budou prohánět parkouristé – kromě show výstupů profesionálů budou mít hlavně dětští diváci možnost zapojit se do krátkých workshopů, při kterých si mohou osvojit nové triky z tohoto aktuálně velmi populárního sportovního odvětví. „A pokud letos počasí dovolí, seskočí i parašutisté, které jsme slibovali v minulém roce, ale povětrnostní podmínky na poslední chvíli seskok znemožnily," dodal Michal Žáček.

Hudbě bude patřit také zámecké nádvoří, kde bude druhé pódium pro menší kapely. „Holešovská Regata je o známých jménech, ale chceme dávat šanci také místním kapelám, které zpestří hudební nabídku. Letos budou na nádvoří hrát například zlínské Tokyo, holešovský Elko Band, Circus Brothers a další kapely," uvedl dramaturg pódia na nádvoří Jan Holcman.

Během dvoudenního festivalu se mohou návštěvníci podívat také dovnitř holešovského zámku, kde se bude konat interaktivní výstava pro rodiny s dětmi Bzzukot. Ke zhlédnutí budou rovněž obrazy malíře Joži Uprky. Vstupné bude tak jako každý rok pro návštěvníky Regaty za poloviční cenu. Vstupenky na Holešovskou Regatu jsou v prodeji už od prosince. Až do konce května jsou k dostání za zvýhodněnou předprodejní cenu. „Vstupné na festival samotný jsme letos byli nuceni po pěti letech mírně zvýšit. Přesněji řečeno ceny u dospělých vstupenek. Ty dětské jsme naopak zlevnili tak, aby vstupné
pro celou rodinu nebylo příliš velkou finanční zátěží," dodal Michal Žáček.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam