Čtyři školy a školky nabídnou sociálně slabým dětem obědy zdarma

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 20. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Obědy zdarma nabídnou dětem ze sociálně slabých rodin dvě školy a dvě školky ve Valašském Meziříčí. Po celý příští školní rok jim to umožní projekt Zlínského kraje, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Valašského Meziříčí Vendula Králová.

Školy se připojily k projektu, který obědy zdarma po celý školní rok 2018/2019 dětem z chudých rodin zajistí. „Konkrétně jsou to základní školy Křižná a Šafaříkova a mateřské školy Vyhlídka a Seifertova,“ vyjmenovala Králová.

Finanční podporu dostane přímo škola, nikoliv rodiny dětí, což zaručuje maximální transparentnost. „Podpora školního stravování se setkává s velmi pozitivní odezvou jak u žáků, tak i u zákonných zástupců,“ zhodnotila vedoucí odboru školství, kultury a sportu valašskomeziříčské radnice Stanislava Šnajdrová.

Ve Valašském Meziříčí se podle místostarostky Yvony Wojaczkové poprvé zapojily i mateřské školy. „Chtěla bych jménem rady města poděkovat školám a školkám, že žádají o finance z projektů a umožní vybraným dětem zajít si se svými spolužáky na teplý oběd,“ dodala Wojaczková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam