Zlínští strážníci vyrazili zkontrolovat desítky dětských hřišť, hledali injekční stříkačky po narkomanech

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Hasiči a policie 20. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští strážníci se zapojili do celorepublikové akce Jehla a zkontrolovali desítky dětských hřišť ve Zlíně. Cílem bylo očistit hřiště od použitých jehel po narkomanech, serveru Zlin.cz to oznámil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Akce Jehla se konala v jeden den ve 40 městech a obcích po celé České republice. Do kontroly dětských hřišť se zapojilo dohromady více než 470 strážníků se 42 asistenty prevence kriminality a celkově sesbírali 996 kusů infekčního materiálu.

"Ve Zlíně jsme provedli zevrubnou kontrolu 66 dětských hřišť v centru města i příměstských částech. Nikde jsme na žádnou použitou jehlu ani stříkačku nenatrefili. Zlín se tak opět zařadil mezi města, kde je riziko poranění o tyto potenciálně infekční předměty poměrně nízké. Přesto doporučujeme, aby lidé toto nebezpečí nepodceňovali a zejména rodiče malých dětí by měli mít vždy přehled kde, jak a s čím si jejich potomci hrají," poznamenal Pavel Janík.

V rámci Zlínského kraje se do Akce Jehla zapojili také strážníci z Kroměříže. Ani oni nenašli na dětských hřištích žádné jehly či stříkačky. Ale na dalších odlehlejších místech ve městě už objevili pět injekčních stříkaček. Infekční materiál se povaloval například v opuštěné kotelně na sídlišti Zachar, informoval server Zlin.cz mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam