DOPRAVNÍ INFORMACE: V centru Zlína začne oprava hlavního tahu z Jižních Svahů na Vršavu, neprojedete ani na Čepkov

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 23. 4. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Další velká rekonstrukce silnice zkomplikuje dopravu v regionu. Silničáři začnou v tomto týdnu opravovat hlavní tah ze zlínského sídliště Jižní Svahy směrem na Vršavu. Práce by měly trvat takřka dva měsíce.

Ještě do úterního dne můžete bez problémů projet hlavní spojnicí mezi zlínskou částí Vršava a sídlištěm Jižní Svahy. Od úterý začnou v tomto úseku stavební práce, které budou znamenat určité dopravní omezení. Cesta je totiž v havarijním stavu, takže se jí nevyhnou nutné opravy, které potrvají dva měsíce. Silnice bude po tu dobu průjezdná jenom pro auta do 7,5 tuny, ale jen jedním jízdním pruhem. Těžká nákladní auta musejí využít objízdnou trasu.

Komplikace také čekejte na hlavním tahu mezi Vizovicemi a Vsetínem, kde silničáři pracují na opravě cesty u Lutoniny. Doprava je zde kyvadlová a řídí ji semafory. Kdo se chce vyhnout kolonám, může využít objížďku přes Bratřejov, Pozděchov, Valašskou Polanku, Leskovec a Ústí.

I v centru Zlína se začalo pracovat na opravách. V současné době je uzavřena cesta z Cigánova směrem na Čepkov, kde se rekonstruuje horkovodní potrubí. Tato uzavírka potrvá do druhé poloviny května, na ní pak ale budou následovat další opravy, včetně uzavření kruhového objezdu. A nadále se pracuje i na opravě silnice v městské části Štípa, což je hlavní trasa vedoucí k ZOO Lešná. Řidiči musejí využít objížďku. Opravy potrvají do konce září.

Na plno se rozeběhly práce v Karolince, konkrétně v místní části Stanovnice, kde se demoluje starý most a na jeho místě bude stát nový. Doprava je vedena po objízdných trasách a řízena semafory. Od minulého týdne se rovněž začalo s opravami silnice v Těšánkách na Kroměřížsku. Součástí rekonstrukce silnice je také vybudování nového mostu, který je na začátku obce ve směru od Zdounek. Doprava bude svedena do jednoho pruhu a řídit ji budou semafory.

Na komplikace také můžete narazit ve Valašské Bystřici, kde probíhají práce na odstranění sesuvu půdy. Doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena kyvadlově pomocí světelné signalizace.

Nadále trvá uzavírka ve Zlechově na Uherskohradišťsku, kdy je nutné využít objížďku přes Buchlovice, stejně tak řidiče čeká objízdná trasa u Rymic na Kroměřížsku. Objížďka je vedena přes Količín, Všetuly a Holešov, nákladní vozy s hmotností vyšší než 6 tun musejí jet přes Němčice, Hulín a Holešov.

Pouze v jednom jízdním pruhu projedete také u Hovězí na Vsetínsku. Úsek dlouhý zhruba kilometr a půl je řízený semafory. Stejně tak platí omezení i v Sulimově na Kroměřížsku. I zde probíhá rozsáhlá rekonstrukce silnice, která potrvá až do konce srpna. Dopravu tady také řídí semafory.

Kamiony a auta s hmotností vyšší než 7,5 tuny se nedostanou přes Velké Kralovice na Soláň a musejí využít objížďku přes Bumbálku, Prostřední Bečvu, Hutisko-Solanec. Pro ostatní vozy je doprava svedena do jednoho pruhu a řídí ji semafory.  Na těžké vozy s hmotností nad 7,5 tuny čeká uzavírka mezi Chvalčovem, rekreačním centrem Tesák až po křižovatku s místní komunikací směřující do Rajnochovic. Pro ně platí objízdná trasa v délce 37 kilometrů, která je vedena přes obce Držková, Lukov, Fryšták, Holešov, Bystřice pod Hostýnem.

Dopravní omezení nadále trvá i ve Vsetíně na nadjezdu, kde je uzavřena celá jeho polovina a doprava je vedena pouze v jednom pruhu pro každý směr jízdy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam