Hasiči v Míkovicích se dočkají opravy zbrojnice za tři miliony

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Uherské Hradiště)
Co se děje 25. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

MÍKOVICE – Uherskohradišťská radnice zahájí v květnu rekonstrukci zbrojnice dobrovolných hasičů v městské části Míkovice. Za více než tři miliony se dotkne oken a dveří i dispozičního rozložení vnitřních prostor, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí Uherského Hradiště Jan Pášma.

Kromě výměny střechy před 14 lety a přístavby sociálních zařízení a otevřené garáže v roce 2002 je budova zbrojnice v původním stavu z poloviny minulého století. „Okna a dveře dožívají, stěny jsou napadené vzlínající vlhkostí, stávající vytápění tvoří samostatné plynové přímotopy, které se dnes často porouchávají,“ uvedl Pášma.

Míkovickým hasičům narůstá počet členů i mládeže, a proto vznikl požadavek na změny vnitřních dispozic zbrojnice. „Kromě jiného se jedná o vytvoření odpovídajícího zázemí pro shromáždění minimálně 20 osob. Proto se ve zbrojnici provedou stavební úpravy včetně vytvoření zasedací místnosti ve druhém patře,“ dodal Pášma.

Vznikne nové vstupní zádveří s točitým ocelovým schodištěm vedoucím do nově vytvořené klubovny ve druhém nadzemním podlaží. „Ze zádveří bude vstup do šatny hasičského sboru, na šatnu bude navazovat stávající hygienické a sociální zařízení. Ze šatny povede vstup do skladu, který bude propojený se stávající garáží pro požární vozidlo,“ popsal Pášma.

Do skladu povedou z uliční části dvoukřídlá vrata. Za skladem bude přístup do další skladovací místnosti, z níž se půjde do dvorní části u hřiště a k nově budovanému sušáku hadic. „Míkovičtí hasiči jsou poslední z našich pěti zřizovaných jednotek, kteří svou činnost provozují v ne úplně ideálních podmínkách. Místní zbrojnice byla postavena v roce 1941 a nutno říct, že stávající dispozice budovy není pro aktuální potřeby ideální,“ řekl hradišťský starosta Stanislav Blaha.

Podle něj kromě jednotky dobrovolných hasičů v Míkovicích velmi dobře funguje také celý sbor a mimořádně silná je členská základna v družstvech mladších a starších žáků a dorostu. „Velmi si cením, že v Míkovicích vedou děti k požárnímu sportu, a dokonce v soutěžích každoročně obsazují přední příčky. Proto považuji za nutné poskytnout jim k této činnosti také vyhovující podmínky. Součástí rekonstrukce tak bude i vybudování klubovny v podkroví zbrojnice, které doposud nebylo využíváno,“ uzavřel starosta.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam