Inscenace Ovčáček miláček je k vidění na internetu

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Kultura 25. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Inscenace Městského divadla Zlín Ovčáček miláček, která měla v lednu divadelní derniéru, je divákům dostupná na internetu. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová. Tingl tangl Ovčáček miláček směřující na mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka je volné pokračování nekorektního kabareru Ovčáček čtveráček.

Inscenace je na internetu online na vimeo.com pod odkazem: https://vimeo.com/ondemand/ovcacekmilacek. „Diváci na celém světě nyní mají příležitost s nadhledem a humorem proniknout do politické situace v České republice,“ uvedla Jurčová.

Druhý díl populárního ovčáčkovského kabaretu Petra Michálka kráčí ve šlépějích dřívější hry Ovčáček čtveráček, která byla do kin vysílaná v únoru loňského roku. „Dosáhla tehdy rekordních výsledků a celkové návštěvnosti 17 500 diváků,“ informovala Jurčová.

Podel ní byl úspěšný i druhý díl Ovčáček miláček. „Představení bylo od své premiéry až do derniéry zcela vyprodané. Derniéra vzala česká kina útokem, v přímém přenosu ji zhlédlo asi 12 500 diváků. Vysílala se do rozmanitých koutů České republiky od Prahy přes Chomutov, Veselí nad Moravou až po Valašské Klobouky,“ dodala Jurčová.

Divadlo se rozhodlo Ovčáčka čtveráčka natočit jako reakci na politickou situaci. Tingl tangl Ovčáček miláček vznikl kvůli velkému úspěchu a před prezidentskými volbami. Hra měla donutit lidi jít k volbám, neříkala jim však, koho mají volit. Ovčáček miláček nabídl superdebatu se superkandidáty na superprezidenta super České republiky. Autor a režisér odhadoval celkem 128 kandidátů, mezi kterými nechyběli například David Rath, Bohuslav Sobotka, Jiří Kajínek, Jiří Čunek nebo Jiří Paroubek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam