Dnes na semifinále poháru. Že by zase finále?

Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 25. 4. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Napřed liga, tedy její udržení, až pak přepnout na pohárové radosti. Teď už se to ve Zlíně děje. Podivuhodné pohárové hrátky v podání zlínských Ševců mohou mít zajímavé pokračování, do cesty v boji o finále se staví Jablonec.

Pro připomenutí. Minule Zlíňané tuzemskou pohárovou soutěž dokázali vyhrát, ligou klopýtali, ale soupeře z ligy kosili v Mol Cupu na požádání, vyprávět by mohli na Slavii i v Liberci, ve finále pak Robert Bartolemeu v Olomouci poslal svým gólem proti ambiciózní leč druholigové Opavě tým do Evropské ligy. Do Moskvy, Kodaně i Tiraspolu.

Současná cesta pohárem má trochu jiný zeměpis. Písek, Vlašim, Hradec Králové. Žádný prvoligista a ejhle, naráz se hraje o finále.

"Obrovská výzva, moc rád vzpomínám na prvenství v poháru s Olomoucí, taky jsme na tom tehdy v lize nebyli bůhvíjak," vybavuje si brankář Zlína Zdeněk Zlámal.

Utkání na Letné začíná dnes v 18.00, jde se za symbolickou dvacetikorunu, Petrželův výběr cupitá výkonnostně nahoru a porážku 0:4 v lize se stejným soupeřem už prý ve Zlíně úplně zapomněli.

Kádr ovšem není úplně kompletní, v útoku tak asi znovu dostanou příležitost Mehanovič s Vukadinovičem. Mimochodem v úspěšném záchranářském duelu v Mladé Boleslavi jim to šlo velmi dobře.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam