Krajský rozpočet doznal změn, peníze navíc půjdou do školství, dopravy i kultury

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 26. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Úpravu rozpočtu Zlínského kraje na letošní rok schválilo krajské zastupitelstvo. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Celkové příjmy rozpočtu byly navýšeny o 1,1 miliardy korun, výdaje o 1,7 miliardy. Rozdíl ve financování ve výši 0,6 miliardy je pokryt finančními zdroji z předchozích let.

„K úpravě rozpočtu jsme přistoupili jednak díky získání nových dotačních příjmů a dále také kvůli přesunu výdajů nerealizovaných v loňském roce a zapojení nových výdajů v roce letošním. Zapojením nových výdajů nedošlo k navýšení zadluženosti Zlínského kraje, " informoval statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop.

Z nových výdajů bylo do rozpočtu zařazeno 80 milionů korun na investiční výdaje zejména v oblasti školství, 20 milionů na opravy a údržby silničních komunikací II. a III. tříd a 14 milionů bylo alokováno pro expozici totalitních režimů v Uherském Hradišti. Rovněž byla navýšena individuální podpora v oblasti mládeže a sportu o pět milionů korun a v oblasti kultury a památkové péče o 1,3 milionu. V oblasti zdravotnictví posílil rozpočet o 1,5 milionu korun na platy řidičů záchranářů, což bylo nutno realizovat v návaznosti na změnu zákona, a dále o 4,8 milionu, které umožní Zlínskému kraji vyhlásit veřejnou zakázku na služby koronera.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam