Konec kolon u autobusového nádraží. Pomoci má kruhový objezd

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 3. 5. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Řidiči, pro které je každodenní výjezd z autobusového nádraží nebo protilehlé Bartošovy ulice noční můrou, si již brzy oddechnou. Už příští rok se zde začne s výstavbou kruhového objezdu. Navíc se celkově zrekonstruuje i ulice Vodní, která v tuto chvíli spíše připomíná tankodrom.

Samá díra a výtluky. Jízda po Vodní ulici je prostě hrozná, shodují se řidiči. „Je to ulice v samém srdci města. Ale jakmile na ni vjedu, připadám si, jako kdybych jel někde po polňačce. Fakt ostuda,“ postěžoval si Jiří Pelikán ze Zlína. I podle dalších oslovených šoférů je jízda po Vodní dobrá tak na utržení kola nebo nápravy. „Řekla bych, že je to jedna z nejhorších cest ve Zlíně. A když nemusím, tak tudy ani nejedu,“ komentovala situaci Petra Řeháčková.

Správcem této komunikace je město Zlín, potažmo zlínská radnice. Její opravy jsou prý v plánu. Ale zatím jen dílčí. „V současné době se zde provedly opravy inženýrských sítí a momentálně řešíme i lokální opravy výtluků, obrub a dalších problémů,“ vysvětlil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Na celkovou rekonstrukci si však tato ulice bude muset ještě počkat. V plánu je totiž další, neméně důležitá investice, a tou je výstavba kruhového objezdu v křižovatce ulic Vodní, Bartošova a u výjezdu z autobusového nádraží.

Během dopravní špičky tam stávají kolony autobusů i aut, které nemohou z těchto vedlejších ulic vyjet. „No s výjezdem je to tu špatné. Ale naštěstí se najdou takoví, kteří nás z vedlejší pustí. Ale ono to po celém městě s dopravou v hlavní časy není zrovna ideální, což není nikde,“ poznamenal Marian Krátký. „V případě křižovatky od autobusového nádraží se řeší výstavba kruhové křižovatky. Aktuálně je na tuto stavbu vydáno územní rozhodnutí a nyní připravujeme potřebné podkladové materiály na podání k vydání stavebního povolení,“ informoval Michal Zlámal, který je pověřený vedením Odboru koncepce a realizace dopravních staveb zlínského magistrátu.

Dodal ještě, že pokud vše půjde bez komplikací, tak se se stavbou nového kruháče začne už příští rok. „Rekonstrukce ulice Vodní by v případě realizace nové kruhové křižovatky na toto navazovala,“ dodal ještě Zlámal.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam