Zlín čeká rizikový fotbalový zápas, na fanoušky si posvítí policie

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 12. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V sobotu 12. května se na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně od 18.00 hodin odehraje prvoligové utkání mezi fotbalovými celky FC Fastav Zlín a SK Sigma Olomouc. Toto utkání je z pohledu policie vyhodnoceno jako rizikové a odpovídat tomu bude i rozsah plánovaného bezpečnostního opatření, serveru Zlin.cz to uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Hlavním cílem mimořádného bezpečnostního opatření bude zajistit v krajském městě bezpečnost nejen pro návštěvníky utkání, ale i ostatní občany města. "V ulicích a nejbližším okolí stadionu bude více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Zlín a pracovníci bezpečnostní agentury," upřesnil Jaroš.

Nejen samotní návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musejí počítat s krátkodobými komplikacemi v dopravě, a to zejména v nejbližším okolí stadionu před zápasem a i krátce po něm. "I proto doporučujeme dorazit ke stadionu s dostatečným časovým předstihem. Apelujeme také na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků či pořadatelů. Připomínáme, že je zakázáno nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku," uzavřel Jaroš.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam