Muž nachytal ve svém domě zloděje při lupu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 14. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

KROMĚŘÍŽSKO – Nezvanou návštěvu ve svém domě přistihl jeho majitel přímo při krádeži. Zloděj přesto odešel s lupem, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Hodně nepříjemné překvapení čekalo dva muže, kteří se před pár dny střetli v domě jednoho z nich v Bystřici pod Hostýnem. Jeden z nich byl totiž zloděj a druhý okrádaný sedmašedesátiletý majitel domu, který nečekaně přerušil práci na zahradě a přišel domů.

Lupič si zřejmě myslel, že stihne dům prohledat dřív, než se jeho majitel vrátí. Ten se totiž pustil do sázení zeleniny, což by normálně dobu potřebnou k základnímu rabování zkušeného pachatele zabralo. Důchodce ale dostal žízeň a šel se domů napít. Přitom zjistil, že vstupní dveře jsou pootevřené.

"Vešel proto dovnitř a začal prohlížet pokoje. Po chvíli uviděl neznámého mladého muže, jak běží z domu ven. Přestože ho majitel nemovitosti při krádeži vyrušil, stihl mladík odcizit devět set korun, na které narazil už na stolku v chodbě," popsala Kozumplíková.

Do domu se dostal neuzamčenými dveřmi, musel ale nejdříve přelézt bezmála metr a půl vysoké oplocení pozemku.

"Pachatel se tímto jednáním dopustil trestného činu porušování domovní svobody, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení. Případ nyní řeší bystřičtí policisté," řekla mluvčí.

Po zhruba dvacetiletém muži, který je štíhlé, přibližně 180 centimetrů vysoké postavy, teď policie pátrá. V době spáchání skutku měl na sobě světlou mikinu, tmavé tepláky a na hlavě měl modrou kšiltovku.

"Doporučujeme, aby si lidé i přes den zamykali jak vstupní dveře, tak brány či vrata, a to i přesto, že jsou doma nebo někde poblíž. Také pootevřená okna či větrací okénka jsou pro zloděje lákadlem," vzkázala veřejnosti Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam