Michal Viewegh bude mít ve Zlíně autogramiádu nové knihy

Ilustrační foto (Foto: www.viewegh.cz)Ilustrační foto (Foto: www.viewegh.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.viewegh.cz)
Co se děje 14. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Představit svou nejnovější knihu přijede ve středu 16. května do Zlína jeden z nejpopulárnějších a nejprodávanějších českých autorů Michal Viewegh. Server Zlin.cz o tom informoval pořadatel akce Jan Svoboda.

Muž a žena. Tak se jmenuje poslední dílo složené ze dvou novel Michala Viewegha, který přijede sám autor představit do Zlína. Ve středu 16. 5. 2018 bude mít od 18 do 20 hodin autogramiádu ve zlínském knihkupectví Luxor, které se nachází v obchodním centru Zlaté jablko na náměstí Míru.

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami propůjčuje v novele Family Frost zkrachovalému restauratérovi, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne opravdu nečekaným způsobem.

Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí? Tolik píše v anotaci ke knize nakladatelství Ikar.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam