Otrokovice budou mít digitální protipovodňový plán

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Otrokovice opět přistoupily k další zásadní aktualizaci protipovodňového plánu. Bude v digitální podobě, modernější, efektivnější a ve shodě s celostátním systémem, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Plán by měl být zpracován do konce listopadu letošního roku. Město vyjde včetně pořízení dalšího příslušenství přibližně na 668 tisíc korun, přičemž finanční podpora z eurofondů může dosáhnout až 85 % této částky. Město totiž uspělo s žádostí o dotaci na projekt, který se týká zpracování digitálního povodňového plánu města a správního obvodu obce s rozšířenou působností (ORP) a doplnění lokálního a výstražného systému.

„Cílem je jednak zkvalitnit a modernizovat lokální výstražný systém mj. tím, že dojde k instalování nové automatické vodoměrné stanice v prostoru lávky přes řeku Dřevnici mezi sídlištěm Trávníky a lokalitou Laziště a srážkoměru s dálkovým přenosem dat v Kvítkovicích. Co se týká obou digitálních povodňových plánů, jde především o modernizaci formy těchto dokumentů tak, aby odpovídala současným požadavkům a bylo umožněno propojení s celostátním systémem POVIS (Povodňový informační systém)," uvedl Petr Zakopal, vedoucí oddělení krizového řízení. Úkolem POVIS je zajistit v průběhu povodně i mimo ni základní platformu pro kvalitní komunikaci mezi všemi odpovědnými subjekty, zjednodušit a zrychlit přenos informací a také zajistit jednotné formáty předávaných informací.

„Česko se sice potýká se suchem, řeky a potoky jsou i z jara poloprázdné a klesá hladina podzemní vody, jenže právě v sušším období se zvyšuje riziko prudkých přívalových dešťů i bleskových povodní. To jsou jevy, se kterými má mnoho obyvatel města z minulosti své ne zrovna pozitivní zkušenosti, a proto je určitě dobré využít nových možností a držet se hesla ,kdo je připraven – není zaskočen!´," dodal Petr Zakopal.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam