Město do nákupu strategických pozemků investuje přes dva miliony korun

Lokalita Paseky (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Lokalita Paseky (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Lokalita Paseky (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 15. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašskokloboučtí zastupitelé souhlasili s odkoupením několika pozemků, které budou do budoucna významné pro rozvoj města. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Lenka Zvonková.

Mezi pozemky, které hodlá město koupit, patří lokalita Paseky, jež zahrnuje plochu hřiště a lesní pozemky, dále pozemek za městským koupalištěm, který bude důležitý pro plánované propojení ulice Luční, a pozemek pod rozhlednou na Královci. Pořízení těchto nemovitostí vyjde na 2,3 milionu korun.

„Jsem toho názoru, že město by mělo na jedné straně směřovat své úsilí k realizaci aktuálních investic, na straně druhé by ovšem mělo myslet na svůj příští rozvoj. Proto s péčí řádného hospodáře přistupujeme k nákupu strategických pozemků, které v budoucnu sehrají klíčovou roli například při budování dopravní infrastruktury a dalších rozvojových záměrů," konstatovala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Navazujeme tak na předchozí nákupy důležitých pozemků pro výstavbu místní komunikace z Luční na Lačnov nebo parcely na ulici Soukenické, která je v bezprostřední blízkosti frekventované křižovatky směrem do Brumova," poznamenala.

Lokalita Paseky je z historického hlediska významným prostorem pro sportovní a volnočasové aktivity. „Město vlastní okolní pozemky, a tak jejím nákupem za cenu 1,2 milionu svůj majetek scelí. Hlavním záměrem je zachovat místo pro širokou veřejnost, pro setkávání, sportovní vyžití a další volnočasové aktivity," sdělila starostka.

Druhý odkup, na němž se zastupitelé usnesli, se týká pozemku situovaného v lokalitě za koupalištěm. Město vlastnilo ideální polovinu parcely o výměře 4 763 m2, nyní se tedy stane jejím jediným vlastníkem. „Plocha bude důležitá při stavbě dopravního napojení ulice Luční a centra města a také může sehrát roli při zpřístupnění lokality pro rodinné domy, kde má město aktuálně připravenou rezervu," přiblížila význam Eliška Olšáková. Cena pozemku činí 952 tisíc korun.

Do třetice byly za 110 tisíc korun zakoupeny lesní pozemky, na nichž je situována naučná stezka a rozhledna Královec. Nebude už tedy nutné parcely o celkové výměře 11 675 m2 pronajímat a turisticky atraktivní objekt bude umístěn na městském pozemku.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam