V Buchlovicích se chystá další ročník tradičního Festivalu česneku

Ilustrační foto (Foto: www.festivalcesnekubuchlovice.cz)Ilustrační foto (Foto: www.festivalcesnekubuchlovice.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.festivalcesnekubuchlovice.cz)
Co se děje 15. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

BUCHLOVICE - V sobotu 28. července provoní areál zámku Buchlovice i městečko Buchlovice na Uherskohradišťsku česnek. Tradiční festival se zde uskuteční už posedmnácté, serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Program Festivalu česneku začne v 10.00 a potrvá do 18.00 hodin. "Na festivalu v Buchlovicích se scházejí nejen milovníci rostliny Allium, ale především ctitelé dobré zábavy, chutných pokrmů a lahodných moků. A samozřejmě tradic všeho druhu. Tento česnekový svátek si mohou považovat za svůj i zastánci tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku - producenti, zpracovatelé, konzumenti, i stoupenci tradičních řemesel, zvyků, lidových písní a tanců, divadla, i gurmáni horující pro tradiční českou kuchyni. Vítáni jsou lidé těšící se z prostého setkávání, kteří dají přednost aktivně, jednotně (co se dechu týče) a v dobré náladě strávenému dni," podotkl za pořadatele akce Miloslav Hrdý.

Buchlovická propagace česneku probíhá ruku v ruce s lidovou muzikou, tancem a divadelní produkcí. Návštěvníky vyhledávaný je také jarmark lidových tvůrců (např. vázání věnců, copů z česneku...) i cyklus přednášek o česneku pro odbornou i laickou veřejnost.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam