Benefiční běh pro hradišťskou Diakonii vynesl rekordní částku

Foto: www.facebook.com/StrediskoCestaFoto: www.facebook.com/StrediskoCesta
Foto: www.facebook.com/StrediskoCesta
Co se děje 16. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Benefiční akce nazvaná 2 míle pro Diakonii na podporu Diakonie ČCE – střediska Cesta Uherské Hradiště vynesla rekordní částku a téměř milion spálených kalorií. Serveru Zlin.cz to za středisko Cesta sdělila Petra Kučerová.

V pořadí čtvrtého ročníku benefičního běhu se zúčastnilo několik desítek lidí. Letos poprvé se hostitelem běhu stal Sportpark Rybníček a akce se stala součástí celodenního programu Den Pohybu pro zdraví. Středisko Cesta získalo na svou činnost rekordních 25 600 korun.

„Poprvé jsme pořádali i symbolický dětský benefiční běh na 500 metrů a trasu na výbornou zvládlo asi 20 dětí," uvedla Markéta Hrdinová z iniciativy Rozběháme Uherské Hradiště, spolupořadatele běhu.

I tentokrát měli lidé možnost už od 21. března pomocí mobilní aplikace Sbírat kiláky se Sběrnými surovinami během nebo chůzí a Počítat kiláky s Euregnií na kole.
„Poprvé se více činili cyklisté, vyjezdili nám 10 300 kilometrů, které partner cyklovýzvy přeměnil na peníze. Naběhat a nachodit se Sběrnými surovinami Uherské Hradiště se nám podařilo téměř 6 500 kilometrů, tedy i peněz od tohoto partnera," doplnila Markéta Hrdinová. Další peníze věnoval také Jarošovský pivovar a spolu se startovným se tak získaná částka vyšplhala 25 600 korun. „Zase jsme o něco překonali dosud nejvyšší částku. Všem moc děkujeme," uzavřela ředitelka střediska Cesta Zuzana Hoffmannová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam