Vsetín se dočká důstojných divadelních prostor

Foto: MěÚ VsetínFoto: MěÚ Vsetín
Foto: MěÚ Vsetín
Co se děje 16. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Již v září se Vsetín dočká důstojných divadelních prostor v nově zrekonstruovaném sále v Lidovém domě. Serveru Zlin.cz to sdělil za vsetínskou radnici Marek Mikuš.

Lidový dům ve Vsetíně po dlouhých letech chátrání prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje také snížení energetické náročnosti budovy, vytvoření bezbariérového vstupu či výstavbu nového parkoviště.

V divadelním sálu již došlo k výměně jevištní techniky, prozatím bez látkových částí, pracuje se na opravě elektroinstalace a omítek, osazují se světla. Po dokončení těchto prací přijde na řadu výmalba a následně bude instalována opona a závěsy tahů. Sál se rovněž dočká nových sedadel, na balkoně bude instalováno skleněné zábradlí a pro zvýšení komfortu návštěvníků bude na podlahu položen koberec. „Divadelní sál by mohl být slavnostně otevřen již v září. S kompletním dokončením rekonstrukce Lidového domu a přilehlého parkoviště se počítá na přelomu října a listopadu," přiblížil starosta Jiří Růžička.

V současné době se rovněž dokončují práce na snížení energetické náročnosti budovy, které zahrnovaly například opravy střech, výměnu oken či zateplení objektu, a započala také výstavba plošiny bezbariérového přístupu. To vše by mělo být hotovo v průběhu července, kdy začne stavba přilehlého parkoviště, které nově nabídne návštěvníkům Lidového domu 14 parkovacích míst.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam