Požár dílny poškodil obytné prostory rodinného domu

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 16. 5. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Požár dílny a rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm hasilo včera večer pět jednotek hasičů.

Majitel rodinného domu ohlásil hasičům v 18.22 hodin, že hoří dílna u rodinného domu v místní části Dolní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy. Dále byla odvolána jednotka hasičského sboru Rožnova pod Radhoštěm od požáru kůry v průmyslovém areálu v nedalekých Viganticích. Hasiči vyjeli k požáru s 8 automobilovými cisternami.

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm byli na místě jako první. Průzkumem zjistili, že v hořící dílně je 20 litrový kanystr a 10 kilová tlaková nádoba na propan-butan. Další tlakovou nádobu na propan-butan, která stála venku, odpojil majitel před příjezdem hasičů. Požár se rychle šířil a plameny poškodily střechu rodinného domu, obytnou část.

K uhašení požáru bylo nasazeno několik proudů vody. Hasičům v dýchacích přístrojích se podařilo z objektu vytáhnout tlakovou nádobu. Naštěstí v ní nebyl žádný plyn. Prázdný byl i kanystr. Požár se dále nešíří od 19.01 hodin. Hasiči provádějí dohašování a vyhledávají skrytá ohniska hoření. Celý objekt je silně zakouřený.

Nejsou hlášeny žádné zraněné osoby.

Na místě je Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

15. 5. 2018, 21.30 hodin

Ohledání místa požáru bylo k dnešnímu dni ukončeno a bude pokračovat zítra v dopoledních hodinách.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 2 000 000 korun.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam