Během Galerijní a muzejní noci bude ulicemi Zlína jezdit historický autobus

Ilustrační foto (Foto: DSZO)Ilustrační foto (Foto: DSZO)
Ilustrační foto (Foto: DSZO)
Co se děje 17. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už v pátek 18. května se ve Zlíně uskuteční Galerijní a muzejní noc a cestující se budou moci mezi jednotlivými expozicemi svézt zdarma historickým autobusem. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

V rámci Galerijní a muzejní noci si lidé budou moci prohlédnout zdarma například všechny expozice a výstavy ve 14|15 Baťově institutu, kde bude navíc připraven i doprovodný program. Zajímavý program je ale také na mnoha dalších místech Zlína, například v Alternativě, Nadaci Tomáše Bati, Filmovém uzlu Zlín a podobně. Do akce se zapojily i různé galerie (Galerie Horizont, Galerie Pod Radnicí, Galerie Václava Chada, Photogether Galerry). Lidé se mohou těšit i na venkovní instalace či jízdu historickým autobusem.

Speciálně pro Galerijní a muzejní noc ve Zlíně se Dopravní společnost Zlín - Otrokovice rozhodla vypravit historický autobus. Mimořádná linka MHD bude zájemce vozit do blízkosti míst, na kterých se akce koná.

"Historický autobus Škoda 706 RTO bude vozit cestující zadarmo mezi otevřenými expozicemi ve Zlíně. Je připravena zvláštní linka, na které budou během večera vypraveny v hodinovém intervalu tři spoje. Modrý historický autobus bude vyjíždět z točny trolejbusů Antonínova v 19.20, 20.20 a 21.20 hodin. Bude mít následující zastávky: Budova 14 (Krajská galerie výtvarného umění, Muzeum jihovýchodní Moravy, Krajská knihovna Františka Bartoše), Čepkov (naproti Baťově vile), Školní, Náměstí Míru, Filmové ateliéry, Náměstí Práce a Antonínova," upřesnil Cekota.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam