V Holešově vznikne další okružní křižovatka

Místo vzniku budoucí okružní křižovatky v Holešově (Foto: archiv ŘSZK)Místo vzniku budoucí okružní křižovatky v Holešově (Foto: archiv ŘSZK)
Místo vzniku budoucí okružní křižovatky v Holešově (Foto: archiv ŘSZK)
Co se děje 17. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Novou okružní křižovatku vybuduje Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) v Holešově v místě křížení s Tovární ulicí. Serveru Zlin.cz to za ŘSZK řekl Vojtěch Cekota.

Do nové okružní křižovatky bude přesměrován i výjezd od blízkého supermarketu. Práce za více než 4,6 milionu korun budou zahájeny v jarním období a dokončeny ještě v tomto roce.

„Předmětem díla je přestavba křižovatky silnice II/438 a místní komunikace Tovární ulice v intravilánu města Holešov na okružní křižovatku se čtyřmi větvemi o vnějším průměru 36 metrů. Nově bude přes okružní křižovatku vytvořeno dopravní připojení supermarketu Albert, ke kterému se dosud přijíždělo z Tovární ulice," upřesnil Cekota.

Smluvní cena za tuto zakázku činí pro ŘSZK 4,669 milionu korun včetně DPH. Stavební práce včetně dopravních omezení budou zahájeny 21. května a ukončeny budou do konce roku 2018.

Stavba si vyžádá částečné uzavírky po etapách. Úplná uzavírka bude stanovena pouze pro položení obrusných živičných vrstev v době víkendu. Objízdná trasa bude po tuto dobu vedena pro oba směry po silnicích III/43821, III/49010 a II/490 (ul. Nerudova, nám. Svobody, Přerovská, 6. května).

Stavební firmy pracovaly na investičních stavbách na silnici II/490 v Holešově i v předchozích dvou letech. „V roce 2016 jsme vybudovali novou okružní křižovatku v místní části Všetuly za 3,2 milionu korun a v loňském roce jsme zde za 16,7 milionu korun rekonstruovali ulici 6. května v délce 690 metrů," doplnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam